O Świerszczach

Świerszcze to pełna energii i ciekawości grupa dzieci w wieku od 3 do 4 lat. W tym okresie dzieci rozwijają się bardzo szybko i nabierają coraz większej samodzielności oraz umiejętności społecznych i poznawczych.
Proces adaptacji jest już zazwyczaj zakończony, a dzieci dobrze odnajdują się w nowym środowisku. Wciąż jednak dbamy o stworzenie przyjaznej i wspierającej atmosfery, aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w swoim otoczeniu.

Dzieci potrafią już wiele rzeczy i są gotowe do kolejnych wyzwań rozwojowych. Oto kilka obszarów, na których skupiamy się w przedszkolu:

Rozwój językowy

Dzieci w tym wieku intensywnie rozwijają swoje umiejętności językowe. Staramy się wspierać rozwój słownictwa, zachęcać do rozmów i opowiadania, czytania książek oraz organizować różnorodne zabawy językowe, takie jak rymowanki czy gry słowne.

Rozwój społeczny

Kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności społecznych i współpracy. Dzieci uczą się dzielić zabawkami, rozwiązywać konflikty, komunikować swoje potrzeby i współpracować z innymi podczas różnych zajęć i zabaw.

Rozwój emocjonalny

Pomagamy dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, uczymy rozpoznawania i nazewnictwa emocji oraz poszukiwania konstruktywnych sposobów ich wyrażania. Wspieramy również budowanie pozytywnego poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Zabawy ruchowe i muzyczne

Dzieciuwielbiają zabawy ruchowe, taneczne i muzyczne. Organizujemy różnorodne zajęcia, podczas których dzieci mogą eksperymentować z ruchem, rytmem i dźwiękiem, rozwijając jednocześnie swoją koordynację motoryczną i wyobraźnię.

Podsumowanie

Dzieci zaadaptowały się do nowych warunków. Chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, tanecznych, muzycznych.

• Wiek
    3 - 4 lat