Rada Rodziców

Rada Rodziców to organ społeczny przedszkola, reprezentujący wszystkich Rodziców i wspierający działalność Przedszkola. W jej skład wchodzi 12 osób, po 3 osoby z każdej grupy. Są oni wybierani corocznie podczas pierwszego zebrania rodziców w głosowaniu niejawnym. Spośród Rady Rodziców, wybierany jest na zebraniu przewodniczący i jego zastępca oraz skarbnik.

Nasza misja to nie tylko tworzenie mostów komunikacyjnych pomiędzy rodzicami a przedszkolem, ale także aktywne uczestnictwo w życiu naszej społeczności, wspieranie działań dyrekcji oraz wychowawców grup.

Jako Rada Rodziców jesteśmy tu po to, aby wspierać pracę dyrektora placówki oraz wychowawców grup. Nasze zaangażowanie obejmuje różnorodne działania, począwszy od organizacji dodatkowych zajęć, wydarzeń kulturalnych czy wycieczek, poprzez pomoc w zakupie potrzebnych do zajęć materiałów, paczek świątecznych, aż po udział w decyzjach dotyczących funkcjonowania przedszkola. Jesteśmy głosem wszystkich rodziców, starając się aktywnie uczestniczyć w życiu naszej placówki, aby zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla naszych dzieci.

Jeśli mają Państwo pomysł, pytanie - serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Razem możemy zrobić jeszcze więcej dla naszych dzieci i naszej społeczności!

Skład Rady na rok 2023/24:

Biedronki:

• Karolina Januszewska
  • Maciej Kitajczuk
  • Joanna Sztokfisz - zastępca przewodniczącej

Świerszcze:

• Robert Kowalski - skarbnik
  • Karolina Mager
  • Izabella Neyder-Wojtasz

Pszczółki:

• Mateusz Marcinkowski
  • Urszula Mikołajczak
  • Żaneta Urbaniak

Motyle:

• Marta Deutschmann-Gałdyńska
  • Olga Karaśkiewicz
  • Małgorzata Piotrkowska - przewodnicząca

Zachęcamy do zapoznania się z naszym regulaminem.

Praca w terenie

W 2022 roku, stanowisko dyrektora placówki objęła Elwira Henciel-Olkiewicz. To właśnie z jej pomysłu, we wrześniu 2022 roku Rada Rodziców z pełną determinacją i ogromnym zaangażowaniem, postanowiła przekształcić nie użytkowaną część ogrodu, znajdującą się na tyłach Przedszkola (od strony ul. Chlebowej). Szybko znaleźliśmy w społeczności przedszkola - wyjątkowych pomocników, zarówno wśród rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola jak i pracowników przedszkola. Wspólnymi siłami, przez wiele tygodni - porządkowaliśmy teren, zapełniając niezliczoną liczbę pojemników na śmieci, worków i kontenerów. Bardzo często, podczas weekendowych spotkań w ogrodzie, rodzice przychodzili razem z dziećmi, które również bardzo nam pomagały w pracach.

Cały teren został uporządkowany, jest bezpieczny dla dzieci, stanowi podwale do dalszych działań - tym razem ze strony naszych przedszkolaków. Zwieńczeniem wszystkich prac było zasianie trawy późną jesienią 2023 roku. Dzieci już od wiosny 2024 roku - mogą zakładać, rozwijać i pielęgnować swoje mini ogródki. A to dopiero początek naszej przygody z ogrodnictwem :)

Czas i na zabawę...

Rada Rodziców współuczestniczy wraz z Dyrekcją i Pracownikami Przedszkola - w organizacji festynów rodzinnych (tradycyjnie we wrześniu - na powitanie nowej grupy dzieci oraz w czerwcu - połączony z Dniem Rodziny). Dzięki takim wydarzeniom, rodzice mogą zintegrować się ze społecznością przedszkola, miło spędzić czas. Zawsze staramy się przygotować moc atrakcji dla dzieci. Organizowane są konkursy i zawody dla całych rodzin, a przewspaniałe Panie Kucharki dbają o to, aby brzuchy zarówno te duże jak i małe - nie były puste. To również świetna okazja do spróbowania wyjątkowej kuchni i niesamowicie smacznych dań takich jak grochówka, zupa chrzanowa, pyry z gzikiem, bigos, pajda chleba ze swojskim smalcem, i wielu wielu innych dań.

Dla łasuchów, Rada Rodziców ze współpracy z rodzicami dzieci - przygotowywuje słodką kawiarenkę, w której za symboliczną opłatą sprzedajemy ciasta, które rodzice przekazują nam w tym dniu. Całkowity dochód przeznaczany jest na dzieci - wspólnie decydujemy, na jaki cel przeznaczyć środki. Zbieraliśmy środki na założenie ogrodu, na dofinansowanie wycieczki autokarowej, a także na organizację warsztatów rękodzieła dla dzieci. Dla jeszcze większych łasuchów, zawsze staramy się przygotować punkt z popcornem i watą cukrową.

Pomagamy!

Na początku 2023 roku, jedno z dzieci uczęszczających do przedszkola - straciło w wyniku pożaru swój dom, spłonęły doszczętnie wszystkie rzeczy osobiste, ubrania, zabawki. Rada Rodziców zorganizowała pomoc - zebrane zostały wśród rodziców i całej przedszkolnej społeczności wszystkie najpotrzebniejsze artykuły, jak ubrania, środki czystości, nie zapomniano także o zabawkach. Rada Rodziców zorganizowała także słodką kawiarenkę - rodzice i pracownicy przedszkola wsparli naszą akcję i przygotowali słodkości, które następnie można było zakupić w holu przedszkola. Całkowity dochód ze sprzedaży ciast został przekazany poszkodowanej rodzinie.