O Biedronkach

W grupie przedszkolnej Biedronki znajdziemy dynamiczne i radosne dzieci w wieku od 2,5 do 3 lat.
Jest to wiek, w którym dzieci intensywnie rozwijają się fizycznie, emocjonalnie i poznawczo, co sprawia, że każdy dzień w przedszkolu jest pełen wrażeń i odkryć. Dzieci osiągają już wiele umiejętności rozwojowych, ale wciąż potrzebują wsparcia i kierowania ze strony nauczycieli oraz opiekunów. Zaczynają rozwijać umiejętności społeczne poprzez interakcje z rówieśnikami.

Samodzielność i adaptacja

Dla wielu dzieci w tym wieku, przedszkole jest pierwszym miejscem, gdzie muszą nauczyć się funkcjonować bez rodziców przez większą część dnia. Dlatego dużą uwagę poświęcamy procesowi adaptacji, zapewniając dzieciom poczucie bezpieczeństwa i wsparcia emocjonalnego. Stopniowo wprowadzamy rutynę dnia, uczymy samodzielnego ubierania się, korzystania z toalety, sprzątania po sobie czy samoobsługi podczas posiłków.

Rozwój fizyczny

Zachęcamy dzieci do aktywności fizycznej poprzez zabawy na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe, gry i zabawy z chustą. Wspieramy rozwój motoryki małej poprzez zajęcia plastyczne, układanie klocków czy zabawy z plasteliną.

Rozwój poznawczy

Staramy się rozbudzać ciekawość dzieci poprzez eksplorację różnych materiałów, kształtów, kolorów i tekstur. Zabawy konstrukcyjne, układanki oraz różnego rodzaju zadania logiczne pomagają w rozwijaniu umiejętności myślenia i rozumowania.

Rozwój emocjonalny i społeczny

Wspieramy dzieci w nauce radzenia sobie z emocjami, nawiązywaniu relacji z rówieśnikami oraz rozwijaniu umiejętności współpracy i komunikacji. Prowadzimy różnorodne zabawy integracyjne, opowiadamy bajki o wartościach oraz uczymy dzieci rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia.

Podsumowanie

Najmłodsza grupa dzieci, poświęcamy czas na adaptację, poznanie się. Chętnie rysują, uczą się nowych rzeczy. Pomagamy i uczymy na każdym kroku.

• Wiek
    2,5 - 3 lat