To nie tylko taniec!

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na rozwój wszechstronny dzieci. Rytmika to nie tylko zabawa z dźwiękami i ruchem, to również doskonała okazja do wsparcia rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego naszych najmłodszych podopiecznych.

Rytmika to dziedzina zajęć, która angażuje dzieci w interaktywne doświadczenia muzyczne, oparte na rytmie, dźwięku i ruchu. Poprzez eksplorację różnych instrumentów perkusyjnych, melodii i tańca, dzieci mają możliwość rozwijania swojej wrażliwości muzycznej oraz budowania pewności siebie i kreatywności.
Ćwiczenia rytmiczne pomagają dzieciom w doskonaleniu swoich umiejętności motorycznych, koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej.
To także doskonała okazja do budowania relacji z rówieśnikami poprzez wspólną zabawę, śpiew i tańce.
Dźwięki i rytmy wykorzystywane podczas zajęć z rytmiki pomagają w rozwijaniu percepcji słuchowej i koncentracji u dzieci.
Melodia i rytm mogą być doskonałymi narzędziami do wyrażania emocji i budowania samoświadomości u dzieci.

Zajęcia z rytmiki są nie tylko doskonałą zabawą, ale także ważnym elementem wszechstronnego rozwoju dziecka. W naszym przedszkolu stawiamy na kreatywne podejście do nauki, dlatego rytmika odgrywa w niej istotną rolę, pomagając naszym maluchom odkrywać piękno muzyki i ruchu.

Przedszkole nr 82 w Poznaniu