Organizacja przedszkola

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym budynku wokół którego znajduje się ogród zabezpieczony ogrodzeniem. Przestronny ogród wyposażony jest w urządzenia, zapewniające dzieciom bezpieczny odpoczynek i atrakcje na świeżym powietrzu. Podzielony jest on na trzy strefy: w pierwszej- dzieci mogą bawić się w dwóch dużych piaskownicach, w drugiej- dzieci mają do dyspozycji plac zabaw z przeszkodami, zjeżdżalniami, huśtawkami oraz karuzelą. W trzeciej strefie dzieci grają w piłkę i uczestniczą w zabawach ruchowych.

Przedszkole posiada cztery oddziały:

• Biedronki - grupa dzieci najmłodszy
  • Świerszcze - grupa dzieci średnich
  • Pszczoły - grupa dzieci starszych
  • Motyle - grupa dzieci najstarszych tzw. "zerówka"

Wszystkie sale wyposażone są w pomoce dydaktyczne, posiadają kąciki zabaw tematycznych, kąciki wypoczynkowe i inne meble, służące do zabawy, nauki i relaksu. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek pobudzających różnorodne strefy aktywności, a przestrzeń w salach sprzyja podejmowaniu przez dzieci najróżniejszych zabaw z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że baza zabawek jest systematycznie wzbogacana i odnawiana.

Łazienki znajdują się na każdym piętrze i dostosowane są do wieku dzieci. W szatni przedszkolnej została utworzona biblioteka samoobsługowa, z której mogą korzystać nasi podopieczni. Ponadto przedszkole wyposażone jest w oddzielny gabinet, w którym odbywają się dodatkowe zajęcia dla dzieci objętych pomocą logopedyczna i psychologiczną, a także w wyremontowaną jadalnię, w której posiłki spożywają dwie najmłodsze grupy ( Biedronki i Świerszcze ). Przedszkole dysponuje własną kuchnią, gdzie codziennie przygotowywane są smaczne i urozmaicone posiłki.