Przedszkole nr. 82

Zawady 26,

61-002 Poznań

(061) 877-53-12

Designed by In.Point 

 

O nas

Nasza kadra

 

W przedszkolu zatrudniona jest ośmioosobowa, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Jest to zespół twórczy, kreatywny, poszukujący nowoczesnych i nowych rozwiązań, dobrze zintegrowany i współpracujący ze sobą, dobrze zorientowany w przemianach współczesnej edukacji, nastawiony na zdobywanie wysokich kwalifikacji, ustawiczne doskonalący się zawodowo w ramach zorganizowanych form instytucjonalnych i WDN. Ważną grupą, która współtworzy obraz przedszkola jest zespół pracowników administracyjno - obsługowych. Pomimo krótkiego okresu wspólnej pracy udało się spowodować, że wszyscy pracownicy czują się ważni i odpowiedzialni za swoje stanowiska pracy. Każdy zna zakres swoich obowiązków i sumiennie je wykonuje. Sprzyja temu atmosfera przyjaźni i wzajemnego zrozumienia.

 

 

 DYREKTOR PRZEDSZKOLA

Małgorzata Łosiniecka

 

 

 

Przedszkole nr 82 Poznań

 

 

NAUCZYCIELE

Joanna Girzycka

Elwira Henciel-Olkiewicz

Dorota Lewek

Aleksandra Majerowicz

Danuta Michalak

Agnieszka Nawrocka-Świtalska

Magdalena Tuszyńska

Aleksandra Zaucha

Barbara Zdanowska

 

 

POMOCE NAUCZYCIELI 

Aleksandra Deutschamann

Aneta Dębkowska

Sylwia Płonka

Monika Szymańska

ADMINISTRACJA 

 Aneta Tylkowska

 

 

KUCHNIA

Marlena Blinkiewicz

Małgorzata Matkowska

 

PRACOWNICY TECHNICZNI

Ryszard Henciel

Wojciech Kroll

 

LOGOPEDA

Aleksandra Zaucha

 

PSYCHOLOG

Aleksandra Kubiak

 

          Zdrowo się  odżywiamy

 

Nasza  kuchnia nastawiona jest na zdrowe żywienie. Dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe i wzmacniamy odporność naszych dzieci, dlatego w jadłospisie znajduje się dużo owoców, warzyw, kasz, oraz makaronów razowych.W maksymalnym stopniu ograniczone jest używanie soli, a biały cukier staramy się zastąpić miodem. Nie używamy produktów dosładzanych jak soki, czy jogurty smakowe. Dzieci mają stały dostęp do wody. Współpracujemy z dostawcami, którzy duży nacisk stawiają na zdrowe produkty, oraz produkty z manufaktur ( pierogi, konfitury, miody ).

 

NASZĄ KUCHNIĘ WYRÓŻNIA:

 

-zbilansowane i urozmaicone jadłospisy,

- śniadania w dwóch najstarszych grupach podawane w postaci szwedzkiego stołu,

- potrawy przygotowane zgodnie z wymaganiami przeznaczonymi dla dzieci,

- wysokiej jakości produkty,

- dzieci mają możliwość dokładek,

- posiłki przygotowywane przez PANIE KUCHARKI z wielkim sercem i super smakiem,

 

A czasem zdarza się, ze nasze dzieci układają jadłospis wg własnych upodobań i marzeń kulinarnych.

 

 

Przedszkole 82 w Poznaniu

 

 mieści się w piętrowym budynku wokół którego znajduje się ogród zabezpieczony ogrodzeniem. Przestronny ogród wyposażony jest w urządzenia, zapewniające dzieciom bezpieczny odpoczynek i atrakcje na świeżym powietrzu. Podzielony jest on na trzy strefy: w pierwszej- dzieci mogą bawić się w dwóch dużych piaskownicach, w drugiej- dzieci mają do dyspozycji plac zabaw z przeszkodami, zjeżdżalniami, huśtawkami oraz karuzelą. W trzeciej strefie dzieci grają w piłkę i uczestniczą w zabawach ruchowych.

 

Przedszkole posiada cztery oddziały:

Biedronki - grupa dzieci najmłodszych

Świerszcze - grupa dzieci średnich

Pszczoły - grupa dzieci starszych

Motyle - grupa dzieci najstarszych tzw. ,,zerówka"

 

Wszystkie sale wyposażone są w pomoce dydaktyczne, posiadają kąciki zabaw tematycznych, kąciki wypoczynkowe i inne meble, służące do zabawy, nauki i relaksu. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek pobudzających różnorodne strefy aktywności, a przestrzeń w salach sprzyja podejmowaniu przez dzieci najróżniejszych zabaw z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że baza zabawek jest systematycznie wzbogacana i odnawiana.

 

Łazienki znajdują się na każdym piętrze i dostosowane są do wieku dzieci. W szatni przedszkolnej została utworzona biblioteka samoobsługowa, z której mogą korzystać nasi podopieczni. Ponadto przedszkole wyposażone jest w oddzielny gabinet, w którym odbywają się dodatkowe zajęcia dla dzieci objętych pomocą logopedyczna i psychologiczną, a także w wyremontowaną jadalnię, w której posiłki spożywają dwie najmłodsze grup ( Biedronki i Świerszcze ). Przedszkole dysponuje własną kuchnią, gdzie codziennie przygotowywane są smaczne i urozmaicone posiłki.